Program stacjonarny czy program online?

Każdy przedsiębiorca rozpoczynający działalność musi dokonać wielu istotnych decyzji, które w dalszej pracy będą mieć ogromny wpływ na rozwój biznesu. Etapów zakładania własnej działalności jest mnóstwo począwszy od pozyskania kapitału, przez konieczną rejestrację i uzyskanie niezbędnych numerów, aż do spełnienia obowiązków podatkowych. Nawet prowadząc działalność nierejestrowaną sprzedawca musi wystawić fakturę na życzenie klienta, dlatego tak ważnym narzędziem do pracy okazuje się program do wystawiania faktur. Przedsiębiorca nie tylko musi dokonać wyboru co do konkretnego pakietu, ale przede wszystkim zdecydować czy będzie pracował na licencji stacjonarnej czy online. Czym kierować się w wyborze? 

Pierwszym istotnym aspektem rozważań będzie cena. Opłata programu lokalnego w dłuższej perspektywie czasu jest bardziej opłacalna, natomiast należy wziąć pod uwagę że zmiana w przepisach niejednokrotnie wymaga aktualizacji. Tu należy zadać sobie pytanie czy jesteśmy na tyle sprawni informatycznie, że bez problemu zaktualizujemy system na własną rękę? Jeśli nie poruszamy się płynnie w świecie komputerowym, to dochodzi tutaj opłata za pomoc specjalisty, dzięki któremu będziemy mogli pracować w najnowszej wersji programu. Korzystając z serwerów online takie aktualizacje wprowadzane są automatycznie. 

Niewątpliwą zaletą licencji internetowej jest dostęp do danych z każdego urządzenia i miejsca na świecie z dostępem do internetu. Niestety w przypadku awarii sieci możemy pożegnać się z pracą w aplikacji.

Dla właściciela firmy dużą rolę odgrywa bezpieczeństwo dokumentów i danych przechowywanych elektronicznie. Informacje przechowywane jedynie w naszym komputerze bardzo łatwo mogą ulec zniszczeniu lub zhackowaniu. Może się okazać również, że niektóre dane utracimy bezpowrotnie. Programy online nie tylko są bardziej bezpieczne, ale dodatkowo intuicyjnie wykonują kopie bezpieczeństwa. 

Program do fakturowania to podstawowy element wyposażenia każdej firmy. To, czy zdecydujemy się na licencję stacjonarna czy tę online zależy tylko od nas i od naszych predyspozycji. Zarówno wersja lokalna jak i internetowa mają swoje wady i zalety. Program szybkafaktura.pl gwarantuje bezpieczenstwo danych, zapewnia realne wsparcie i systematyczne aktualizacje.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Blog

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *